Delftse Mederij

De Delftse Mederij is een enthousiast startend medemakers bedrijf uit Delft en omstreken. Mede is een unieke, eeuwenoude alcoholische drank vervaardigd door middel van fermentatie van bijenhoning. Mede is vooral bekend als de favoriete Vikingen-borrel. Wat minder bekend is, is dat het ook in de Lage Landen erg populair was totdat grootschalige handel in Franse en Duitse wijnen de vraag naar mede verdrong. Sindsdien is mede en het ambacht der Medeblanders in Nederland in de vergetelheid geraakt.

Wij, Medeblanders van de Delftse Mederij, willen daar graag verandering in brengen. We zijn een samenwerking van enthousiaste medemakers die deze eeuwenoude, veelzijdige drank nieuwe bekendheid willen geven. Naast een constante zoektocht naar nieuwe smaken, kruiden en melanges, zijn we ook constant op zoek naar nieuwe, lokale honingsoorten om mede van te maken. Het mooie van lokale honing is namelijk dat het in zich de smaak combineert van alle planten die op een bepaalde tijd van het jaar in de omgeving van de bijenkorf bloeien. Zo is mede dan ook, nog beter dan wijn, in staat om de smaak van een plaats in zich te dragen.

Bezoek onze webwinkel >